ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
Dokunma, Koru! Kırıkkale  Üniversitesin de Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından Dokunma Koru adlı program düzenlendi.

Dokunma, Koru! Kırıkkale Üniversitesin de Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından Dokunma Koru adlı program düzenlendi.

Tarih 28 Kasım 2017, 12:38 Editör editor

Programa konuşmacı olarak Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Abdullah Şahin, Komiser İrem Hazal Kaya, Psikolog Derya Deniz, Baro Çocuk Komisyonundan Avukat Esma Tonga yer aldı.

Programa il protokolü, öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı. 20 Kasım Çocuk Hakları gününün ardından yapılan ve ülkemizde yaşanan acı olayların değerlendirildiği etkinlikte Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube’den Komiser İrem Hazal Kaya, bu tür vakalar da çocukların aileleri tarafından baskı altına alındığını ve bu yüzden emniyetin bu konularda zorluk yaşadığını belirtirken, Pedagog Yrd. Doç. Dr. Derya Deniz, istismar olaylarına kırsal kesime göre şehirlerde daha fazla rastlandığına ve genelde istismarcıların yakın çevreden olduğuna dikkat çekti ve bu sorunların aşılmasının ilk gereğinin eğitim olduğunu belirten katılımcılar, istismara maruz kalan çocuklarda oluşan ağır psikolojik travmaların uzun süreli negatif etkilerinden bahsetti. Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Çağlayan program bitiminde katılan konuşmacılara plaketlerini takdim etti. Bu etkinlikle insanlarda farkında lık yaratmayı amaçladıklarını belirten Düşünsel Hukuk Topluluğu öğrencileri, "Dokunma, koru!" kampanyası ile duyulmayan sesleri duyurmak için büyük bir adım attıklarını ve daha büyük adımlar atacaklarını belirttiler. KRAL 71 (GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 1718 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ASAYİŞ

SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ.

SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ. Kırıkkale'de uzun bir takip sonunda yakayı ele verdi 46 ayrı suçtan kaydı ve 14 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis ceza...

İNSAN OLDUKLARINI İYİCE UNUTTULAR POLİS NE YAPSIN?

İNSAN OLDUKLARINI İYİCE UNUTTULAR POLİS NE YAPSIN? BU ŞAHSI BEN SORGULASAYDIM SORARDIM BABANA DA VERDİN Mİ? DİYE.
İSTEDİ MAHMUT VERMEDİ MABUT NE YAPSIN SULTAN MAHMUT.27 Kasım 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi