ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
Dokunma, Koru! Kırıkkale  Üniversitesin de Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından Dokunma Koru adlı program düzenlendi.

Dokunma, Koru! Kırıkkale Üniversitesin de Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından Dokunma Koru adlı program düzenlendi.

Tarih 28 Kasım 2017, 12:38 Editör editor

Programa konuşmacı olarak Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Abdullah Şahin, Komiser İrem Hazal Kaya, Psikolog Derya Deniz, Baro Çocuk Komisyonundan Avukat Esma Tonga yer aldı.

Programa il protokolü, öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı. 20 Kasım Çocuk Hakları gününün ardından yapılan ve ülkemizde yaşanan acı olayların değerlendirildiği etkinlikte Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube’den Komiser İrem Hazal Kaya, bu tür vakalar da çocukların aileleri tarafından baskı altına alındığını ve bu yüzden emniyetin bu konularda zorluk yaşadığını belirtirken, Pedagog Yrd. Doç. Dr. Derya Deniz, istismar olaylarına kırsal kesime göre şehirlerde daha fazla rastlandığına ve genelde istismarcıların yakın çevreden olduğuna dikkat çekti ve bu sorunların aşılmasının ilk gereğinin eğitim olduğunu belirten katılımcılar, istismara maruz kalan çocuklarda oluşan ağır psikolojik travmaların uzun süreli negatif etkilerinden bahsetti. Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Çağlayan program bitiminde katılan konuşmacılara plaketlerini takdim etti. Bu etkinlikle insanlarda farkında lık yaratmayı amaçladıklarını belirten Düşünsel Hukuk Topluluğu öğrencileri, "Dokunma, koru!" kampanyası ile duyulmayan sesleri duyurmak için büyük bir adım attıklarını ve daha büyük adımlar atacaklarını belirttiler. KRAL 71 (GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 2093 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ASAYİŞ

HİÇ DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ?BELEDİYEDE GÜVENLİK İKİ KATINA ÇIKARTILDI?

HİÇ DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ?BELEDİYEDE GÜVENLİK İKİ KATINA ÇIKARTILDI? SEVGİLİ OKURLARIM HİÇ DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ?YILLARDIR KIRIKKALE BELEDİYESİNİN GİRİŞİNDE YA İKİ YADA BİR GÜVENLİK BUL...

BURASI KIRIKKALE BEYLER TEDBİRLİ OLMAK GEREKİYOR TEK SASIN ALT VERSİYONU.

BURASI KIRIKKALE BEYLER TEDBİRLİ OLMAK GEREKİYOR TEK SASIN ALT VERSİYONU. Kırıkkale'de olaylı gece: Cadde ortasında 2 kişi tabancayla yaralandı Giriş:18 Temmuz 2021 saat 02:
İLK TAŞI EN GÜNAHSIZ OLAN ATSIN!23 Temmuz 2021

ANKET

Şu anda seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?Tüm Anketler


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi