ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
RUSYA'NIN YENİ SİLAHLARI 3,DÜNYA HARBİNE Mİ HAZRLANIYOR? SEÇİMİ ETKİLER Mİ?

RUSYA'NIN YENİ SİLAHLARI 3,DÜNYA HARBİNE Mİ HAZRLANIYOR? SEÇİMİ ETKİLER Mİ?

Tarih 25 Ocak 2019, 12:39 Editör editor

Rusya’nın çok amaçlı uzun menzilli İHA’ları faaliyete geçince Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’nin gelecek dönemde ciddi bir geniş yelpazeye kavuşacağı belirtiliyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, ordunun insansız hava araçları (İHA) geliştirmede ciddi başarılara imza attığını, yakın gelecekte hizmete girmesi planlanan ‘çok amaçlı uzun menzilli İHA’ların’ gelmesiyle Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’nin imkânlarının hissedilebilir düzeyde genişleyeceğini açıkladı. Russia Today (RT), Rus ordusuna teslim edilmesi planlanan İHA’larla ilgili yaptığı araştırmayı okurlarına sundu. Rusya Genelkurmay Başkanlığı İHA İdare, İmalat ve Geliştirme Departmanı Başkanı Tümgeneral Aleksandr Novikov, Rusya Savunma Bakanlığı’nın resmi yayın organı Krasnaya Zvezda’ya verdiği röportajda Rus ordusunun son 5 yılda İHA’ları savaş koşullarında kullanmada büyük bir deneyime sahip olduğunu söyledi. Orion-E Rus Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde bin 900’u aşkın İHA bulunduğuna dikkat çeken Novikov, Suriye’deki operasyonun ilk günlerinden itibaren İHA’ların 23 binden fazla uçuş gerçekleştirdiklerini vurguladı. Novikov, “İHA’ların kullanımı, ‘hassas’ silahların uluslararası teröristlerin altyapısına karşı etkili bir şekilde kullanılmasını sağladı ve aynı zamanda sivil halk arasında olası kayıpları önlemiş oldu” diye konuştu. Suriye’de edinilen deneyimlerin ordudaki İHA birimlerinin imkanlarının genişlemesine katkıda bulunacağından emin olduğunu belirten Novikov, başarının bir kilit noktasının da Rus ordusuna gelmesi beklenen ve nitelikleri bakımından yurtdışındaki muadillerinden üstün olan ‘çok amaçlı uzun menzilli İHA’ların’ olduğunu vurguladı. EN YENİ İHA ÖRNEKLERİ Eleron-3 ve Orlan-10 taktik keşif araçları, şu anda Rus ordusunda yaygın olarak kullanılan İHA’lar. Ural Sivil Uçak Fabrikası’nda üretilen (IAI Searcher ailesinden) Forpost aracı ise ordunun kullandığı tek büyük ebatlı İHA. 16 saate kadar havada kalabilen aracın ağırlığı 456 kilogram, uzunluğu 5.85 metre, kanat açıklığı ise 8.55 metre. Uzmanlar, Rusya’nın Suriye’deki operasyonunun Rus Silahlı Kuvvetleri’nin keşif ve saldırı görevlerini yerine getirebilecek olan daha kusursuz ağır İHA’lara duyduğu ihtiyacı ortaya çıkardığını belirtti. RT’ye konuşan Rusya Askeri Bilimler Akademisinden Prof. Vadim Kozyulin, “Rusya, hareket ettikleri noktadan yüzlerce kilometre mesafede görev yapabilecek bir dizi İHA’ya ihtiyaç duyuyor. Ayrıca, hedef belirlemeye imkân tanıyan ve kara hedeflerini vurabilen çeşitli menzile sahip İHA’ların ordunun hizmetine girmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. HABER İHA: (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 779 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ekonomi

SON DAKİKA: MASAK Başkanı görevden alındı r

SON DAKİKA: MASAK Başkanı görevden alındı r DUYANLAR SEVİNDİ. çokta isabetli bir karar alınmış geç kalan bir karar göreviyle ilgilenmediği iddia ediliyordu öz...

Son dakika! 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı

Son dakika! 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı Kadro yok ama yinede idare eder hiç yoktan köse iyidir
KENDİ ÜLKEMİZDE GÖÇMEN Olduk15 Ağustos 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi