ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
NEDEN SADECE BAKKAL HANİ NEREDE MİLLET İTTİFAKININ KADIN TEMSİLCİLERİ ONLAR SÜS BİBERİMİ?

NEDEN SADECE BAKKAL HANİ NEREDE MİLLET İTTİFAKININ KADIN TEMSİLCİLERİ ONLAR SÜS BİBERİMİ?

Tarih 13 Haziran 2020, 19:22 Editör editor

HEM CİNSİNİ SAVUN MAYANA KİM ACIR?BÖYLE KADINLAR İKTİDAR OLSA NE OLMASA NE!

her mücadeleyi CHP'ninmi vermesi gerekiyor kendini beğenen kadınlardan sorumlu il yönetiminde bulunup ta partinin genel merkezinde de üst düzeydekilerle birilerinin koltuğunda poz verenler caka satanlar nerede demek ki beceriksiz ve basiretsiz kişiler bu partide ne işe yarıyorlar? neredeler? Kırıkkale CHP Kadın Kolları Başkanı Serpil Bakkal, parti binasında açıklamada bulundu. Bakkal, "Caydırıcı yasalar uygulanmadıkça, erkek akıl, erkek yargı ve erkek devlet anlayışı değişmedikçe, kadınları güçlendirici önlemler alınmadıkça şiddet önlenemeyecek!'' dedi.daha sonrada faaliyetlerini cumhuriyet meydanında haykırdılar. AÇIKLAMA YAPTILAR Bakkal, "Tüm dünyada ve Türkiye'de korona virüs ile birlikte olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Biliyoruz ki korona salgını süresince en çok etkilenen kesim: işçiler, emekçiler, işsizler, yoksullar ve tabii ki kadınlardı. Bu süreçte ne yazık ki kadına yönelik şiddet çeşitli başvuru ve yargı mekanizmalarının işletilmemesinden kaynaklı olarak daha da vahim bir noktaya geldiğini gördük. Yeni infaz yasasının yarattığı tahliyeler ise şiddeti arttıran önemli bir unsura dönüştü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun açıkladığı verilere göre Mayıs ayında 21 kadın kardeşimiz, Nisan ayında ise 20 kadın kardeşimiz erkekler tarafından katledildi. Daha birkaç gün önce Konya'da Nargül Yıldız, Muğla'da Zeynep Şenpınar Manisa'da Gülnur Kocabaş Rize'de Rukiye Çerman ve Diyarbakır'da Nurcan Polat ve niceleri erkekler tarafından katledildi” dedi. ÖLMEK İSTEMİYORUM Bakkal, "Caydırıcı yasalar uygulanmadıkça, erkek akıl, erkek yargı ve erkek devlet anlayışı değişmedikçe, kadınları güçlendirici önlemler alınmadıkça şiddet önlenemeyecek! Nafaka ile ilgili değişiklik yapmanıza İzin vermeyeceğiz, 6284 sayılı yasaya dokunamayacaksınız, İstanbul Sözleşmesi'nin tartışmaya açmanıza İzin vermeyeceğiz. Aile içinde çizdiğiniz o sınırda yaşamayı kabul etmeyeceğiz. Kadınların 'Ölmek istemiyorum' 'Ölmeden koruyorsun beni,' Beni öldürdükten sonramı tutuklayacaksınız' çığlıkların yükselmedi bir hayatı kuracağız! Yan yana gelerek, yılmayarak, mücadele ederek kazanacağız. Hiçbir kadının saçının teli zarar görmeyene kadar, tam eşitlik sağlanana kadar meydanlarda olmaya devam edeceğiz! Bu memlekette özgür ve eşit yaşayacağımız, emeğin sömürülmediği şehirleri inşa edeceğiz.Yaşasın kadınlar! Yaşasın mücadelemiz!'' dedi. "HABER EDİTÖRÜ ESENGÜL" (KRAL 71;GERÇEKLERİ BİZ YAZARIZ)

Bu haber 6648 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ASAYİŞ

ANIZ YAKANLAR ALLAH BELANIZI VERSİN DİYOR VATANDAŞLAR!

ANIZ YAKANLAR ALLAH BELANIZI VERSİN DİYOR VATANDAŞLAR! YANGIN ÇIKTI DEĞİL YAKTILAR BEREKET VERSİN Kİ ÇEVREDEKİ TARLALAR HASAT EDİLMİŞTİ.

BEYLER BEY BELİRSİZ MEYDAN ISSIZ MI SANDINIZ?

BEYLER BEY BELİRSİZ MEYDAN ISSIZ MI SANDINIZ? Kırıkkale'de 4 kişi, bir apartmanın bodrum katında ayaklarından tavana astıkları genç adama işkence etti. Üstel...
EVLİLİK DANIŞMANLARI:15 Temmuz 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi