ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
BİR BU EKSİKTİ SİZ TAMAMLAYIN ANASINI SATIYIM.

BİR BU EKSİKTİ SİZ TAMAMLAYIN ANASINI SATIYIM.

Tarih 28 Temmuz 2020, 13:49 Editör editor

Pandemi süreci nedeniyle satış yapmaları yasaklanan ve aylardır geçim sıkıntısı yaşadıklarını belirterek, dert yanan sokak simitçileri bugün eylem yaparak, seslerini duyuracak.

Simitçilerin isyanı sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan simitçiler, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşmüş ve dertlerini anlatmıştı. Gelinen süreçte sorunlarına çözüm bulamadıklarını ifade eden simitçiler, bir kez daha belediye önünde eylem yapmış ve sorunlarına çözüm çağrısında bulunmuştu. Simitçilik yapan dernek üyelerinin aylardır mağdur edildiğini savunan Simitçiler Derneği Başkanı Behçet Kılıç, ‘’Şirketlerin milyonlarca borcu tek kalemde siliniyor, milyonlarca mülteciyi bağrımıza basıyoruz, ev, iş yeri sahibi yapıyoruz, fakat kendi öz vatanında birkaç simitçi kardeşimize çözüm olamıyoruz. Her gün tezgahlarına el konuluyor, cezalar yazılıyor’’ dedi.Dernek Başkanı Kılıç, sorunlarını anlatmalarına karşılık, aylardır çözüm beklediklerini, ancak bir arpa boyu yol alınamadığını ve birçok kişinin aileleri ile birlikte ekonomik anlamda büyük sorunlar yaşadıklarını söyledi. Seslerini duyurmak için bugün basın açıklaması yapacaklarını da ifade eden Kılıç, ‘’Bugün saat 14.00’da Forum Kayseri AVM karşısında dernek yönetimi ve üyeleri olarak basın açıklaması yapacağız’’ duyurusu yaptı. "HABER EDİTÖRÜ DEMET CENGİZ" (KRAL 71;GERÇEKLERİ BİZ YAZARIZ)

Bu haber 1518 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ekonomi

KAYSERİDEN ÇIKARSA 2-3 YIL ARASINDA KIRIKKALE DEN GEÇECEKMİŞ..

KAYSERİDEN ÇIKARSA 2-3 YIL ARASINDA KIRIKKALE DEN GEÇECEKMİŞ.. 2015 DEDİLER TUTMADI 2019 DEDİLER ARIZA VERDİ 2020 DEDİLER OLMADI ŞİMDİ 2021 İLA 2022 DİYORLAR BELKİDE 23 TE.

OSMANLIDAN KALMA 23 SİKKE BULUNDU

OSMANLIDAN KALMA 23 SİKKE BULUNDU Son dakika habere göre Kırıkkale'de tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda, Osmanlı dönemine ...
KADIN11 Ağustos 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi